U ime organizatora promocije Muzeja savremene umjetnosti Crne Gore, brojnoj publici, se obratila Suzana Popović koja je podsjetila na značaj Sule Radova u crnogorskoj istorijii, dramsku transkripciju lika u viđenju autorke teksta.
Predsjednik Skupštine Fondacije „Sula Radov“ prof. dr Branislav Radulović u svom izlaganju je osvijetlio društvenu ulogu Sule Radova, njegove markatne figure i značaj njegovog pravnog i moralnog djelovanja u Crnoj Gori.
Istakao je važnost dramskog oblikovanja važnog perioda naše istorije, te istakao vrijednim i značajni autorski napor profesorice Tomović- Šundić da u trinaest, dramski i estetski dobro kombinovanih slika/scena, sugestivno i vjerodostojno predstavi život glavnog protogoniste i dramsku radnju učini zanimljivom i za današnjeg čitaoca.
Radulović je u svom prikazu drame dao osvrt na svaku od scena ponaosob, i istakao da one u ovoj književnoj obradi i izvarednom dramskom tekstu funkcionišu kao skladna u cjelina, za koji vjeruje da će veoma brzo naći put do pozornice.
Glumac i prvak CNP Slobodan Marunović je na njemu svojstven način pročitao djelove drame „Sula Radov i četiri Petrovića“ i dao svoje viđenje ovog dijela ističući lično oduševljenje činjenicom da se ponovo u crnogorskoj javnosti otkriva takva ličnost, kakav je bio Sula Radov.
Na kraju promocije publici se obratila autorka Sonja Tomović Šundić, koja je pojasnila njeno interesovanje za složenu ličnost kakav je Sula Radova, naglašavajući njenu književnu i dramsku inspiraciju, te želju da prikaže odnos između čovjeka iz naroda i vladara iz dinastije Petrović Njegoš.
Ističući da je „Sula Radov, komansko-zagorički kapetan, presuditelj, savjetniki umiritelj u plemenu, bio je moralna vertikala, mudrac koji poput Sokrata opominje svoje savremenike da se pridržavaju pravnih i moralnih načela“, Sonja Tomović Šundić je je naglasila da je njen zadatak bio da dramskim sredstvima osvijetli takođe i odnos između vlasti i pojedinca, slobodnoumnost i oštroumnost Sulinu, koji u svakom momentu štiti interese političke zajednice za njeno dobro.
Na taj način autorka je dublje zašla u mentalitet naroda odstupajući pokatkad od istorijske faktografije, sljedeći u svom prikazu sopstvenu imaginaciju i viđenje glavnog lika i vremena u kome je živio i djelao.
U prepunoj sali Dvorca Petrovića, koja nije bili dovoljna da primi sve zainteresovane, promociji su prisustvovali i princ Nikola Petrović, ambasadori Slovenije i Bosne i Hercegovine, veliki broj profesora, sudija, naučnih stvaralaca i drugih istaknutih pojedinaca koji su svojim priustvom još jednom odali priznanje Suli Radovom i njegovom životnom kodeksu, te autorki profesorici Tomović Šundić na njenoj izvanredno urađenoj i od publike pozdravljenoj drami.