8.9 C
Podgorica
Subota, 15 Februara, 2025
spot_img

“MCP odbija da evidentira poslovanje”

Podijeli:

Potpredsjednik vlade Milutin Simović kaže da Mitropolija crnogorsko-primorska odbija da evidentira svoje poslovanje i u skladu s tim izmiri svoje zakonske obaveze. Simović za TVCG objašnjava da nepoštovanje zakona predstavlja i nepoštovanje same države.

Podsjetio je da je i za vrijeme knjaževine i kraljevine Crne Gore crkva državi prijavljivala sve svoje prihode kao i popis imovine, što, kako kaže, danas nije slučaj.

“U ovim vremenima, nažalost, svjedočimo, da i sam mitropolit Amfilohije govori da crkva treba da registruje državu, da bi ona bila prava i istinska država. Crna Gora jeste država i cijeli svijet je tako prepoznaje. Država je danas i vječno će biti. Država svih svojih građana i država jednaka za sve svoje građane”, poručio je Simović.

Podijeli:

Najnovije

spot_img
spot_img
spot_img

Popularno

Povezane vijesti

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije