6.9 C
Podgorica
Nedjelja, 22 Decembra, 2024
spot_img

Ministarka odbrane Olivera Injac između Zagreba i Spuža

Patriotski pokret otpora „Lovćenske straže 1990.“ se nakon jučerašnjeg saopštenja Vlade Crne Gore o prijedlogu kandidatkinje Olivere Injac za mjesto direktorke Bezbjednosnog centra u Zagrebu, ovim putem obraća javnosti Crne Gore i Regiona sugerišući da bi izborom pomenute kandidatkinje na jedno tako bezbjednosno/društveno/ politički/ strateški važno mjesto moglo prouzrokovati veoma štetne i pogubne posljedice.

Napominjemo da se radi o osobi koja u kružoku rusko-srpske agenture zauzima visoko mjesto i koja je od stupanja na čelo ministarke odbrane Crne Gore predano radila na urušavanju ugleda Ministarstva odbrane iz kojeg su na samom početku njenog sramnog mandata počele da „cure“ najpovjerljivije informacije o NATO-u, te da se iste dostavljaju ruskim bezbjednosnim službama. Navešćemo samo neke od neustavnih i nezakonskih aktivnosti odlazeće ministarke koja bi prema krivično-pravnoj odgovornosti umjesto u Zagrebu vrijeme nakon razriješenja morala provesti u zatvoru.

05.09.2021. Načelnik Generalštaba general Milutin Đurović je na osnovu odluke ministarke odbrane Olivere Injac, izdao naredbu da se sa dva vojna helikoptera, države NATO članice, transportuju sveštenici Crkve Srbije u svrhu ustoličenja Joanikija Mićovića kao mitropolita Crkve Srbije u Crnoj Gori. U naredbi koju je izdao Đurović, zaobilazi se direktor Uprave policije Zoran Brđanin (izjasnio se da čin ustoličenja nosi visok bezbjednosni rizik u državi) a kao kontakt osobu imenuje Miloša Rakonjca pomoćnika direktora Uprave policije.

Nakon ovakvog helikopterskog dotavljanja mitropolita na Cetinju policija izvršava brutalnu akciju trovanja stanovnika bojnim otrovima, suzavcima, šok bombama i drugim hemijskim otrovima. Prekršen je Ustav Crne Gore po pitanju sekularnog državnog uređenja.

06.11.2021. Odlazeća ministarka Injac je nakon sramne smjene dotadašnjeg generalnog direktora Obavještajno-bezbjednosnog direktorata u Ministarstvu odbrane gospodina Aleksandra Šaranovića, na to mjesto postavila potpukovnika Todora Goranovića, bez odluke Savjeta za odbranu i bezbjednost. Prekršen je Zakon o vojsci, prekršen je i Ustav Crne Gore.

11.11.2021. Odlazeća ministarka Injac je mimo odluke Savjeta za bezbjednost i odbranu postavila aktivnog oficira Veljka Mališića, na mjesto državnog sekretara u Vladi Crne Gore. Na TV Vijesti je kao odgovor na novinarsko pitanje zašto je tako postupila odgovorila da je riječ „o neslaženju“, te da je „nenamjerno kršila Ustav“.

24.11. 2021. Specijalno državno tužilaštvo je shodno spisima Agencije za sprečavanje korupcije ( član 57 Zakona o sprječavanju korupcije ) formiralo predmet za aferu „kadeti“ – kada je ministarka Injac prekršila uslove iz javnog oglasa i opstruirala odlazak kadeta Marka Mitrovića na školovanje za pilota na Vojnoj akademiji „Ikaron“ u Grčkoj, samo zato što se radilo o sinu specijalne tužiteljke Lidije Mitrović, koja je shodno pravu i struci formirala predmet protiv ministarke odbrane po osnovu dvije krivične prijave koje je protiv Injac podnio advokat Mihailo Volkov.

28.11.2021. Odlazeća ministarka Injac daje intervju proruskom medijskom glasilu IN4S čiji je maligni uticaj američki Stejt Department označio kao propagandistički ekosistem ruske kampanje dezinformacija.

11.12.2021. Gospođa Injac postavlja potpukovnika Jovana Radetu za v.d. komandanta Vazduhoplovstva Vojske Crne Gore iako je komandant Bojan Blagojević još uvijek formalno pravno obavljao tu funkciju, čime se prvi put u istoriji crnogorskog vojnog Vazduhoplovstva na jedan formacijski položaj (u ovom slučaju na neupražnjeno formacijsko mjesto) postavljaju dva lica bez odluke Savjeta za odbranu. Ovim činom, osim Zakona o vojsci, prekršen je i Ustav Crne Gore koji u članu 130 decidno nalaže da Savjet za odbranu i bezbjednost koji čine predsjednik države, predsjednik Skupštine i predsjednik Vlade Crne Gore, „postavlja, unapređuje i razrješava oficire Vojske Crne Gore“.

03.12.2021. Nestanak najmanje dva dosijea službenika Obavještajno-bezbjednosnog direktorata (OBD) iz „sigurne zone“, tzv posebne sobe koja je pod stalnim video nadzorom. Ministarstvo odbrane je bilo u obavezi da poštuje bezbjednosne protokole urađene po NATO standardima, no i povrh te činjenice nestanak najmanje dva dosijea službenika OBD-a ukazuju na zloupotrebu, kršenje protokola i „tajno“ uklanjanje/gubljenje ličnih podataka uposlenih u MO Crne Gore.

Odgovor odlazeće ministarke Injac na upit novinara Pobjede glasio je: „Još uvijek nema povratne informacije na vaš upit“.
11.02.2022. Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) je utvrdila da je odlazeća ministarka odbrane Olivera Injac prekršila Zakon o sprečavanju korupcije zbog navođenja netačnih i nepotpunih podataka u Izvještaju o prihodima i imovini.

16.02.2022. Odlazeća ministarka je na NATO sastanku ministara odbrane u Briselu na pitanje „da li postoje dokazi o tome da Rusija povlači svoje trupe“ odgovorila da ona dolazi iz male zemlje, Crne Gore, i da je to pitanje za nekoga ko dolazi sa Zapada, čime je članstvo Crne Gore u NATO-u mjerila pogrešnim aršinima – površinom zemlje članice, a ne doslednošću i odgovornošću koje to članstvo iziskuje.

Shodno navedenom, odlazeća ministarka Olivera Injac bi kao osoba koja je direktno učestvovala u izdaji Crne Gore i njenih interesa morala, barem preventivno do sudskog postupka koji će protiv nje voditi država Crna Gora ili Patriotski pokret otpora Lovćenske straže 1990. biti tretirana alternativnom sankcijom – nošenjem nanogice, kao mjerom koja će spriječiti njen bijeg iz države Crne Gore, saopšteno je iz UO Lovćenskih straža 1990.

VIJESTIMinistarka odbrane Olivera Injac između Zagreba i Spuža
Posljednje vijesti
spot_img

DRUŠTVO

Uhapšen osumnjičeni za podmetanje požara na vozilu u Tivtu

Tivatska policija uhapsila je državljanina Bosne i Hercegovine M.K. (20) zbog sumnje da je učestvovao u podmetanju požara na vozilu u tom gradu. Iz Uprave...

Uhapšen osumnjičeni za razbojničku krađu

Kotoranin G.Đ. (33) uhapšen je zbog sumnje da je iz jednog maloprodajnog objekta u Tivtu otuđio veću količinu artikala, saopšteno je iz Uprave policije. Iz...

Djeca sve manje bezbjedna, nema dovoljno psihologa za podršku

Nasilje u školama, odnosno vršnjačko ili nasilje među djecom, predstavlja problem koji je u porastu u Crnoj Gori koja postaje sve manje bezbjedna za...

Međuetnički odnosi u Crnoj Gori dobri samo za polovinu građana

Skoro polovine građana, 47,2 odsto, smatra da su međuetnički odnosi u Crnoj Gori pozitivni dok značajan dio njih, 39,8 odsto, međuetničke odnose ocjenjuje kao...
Ne propustite