24.9 C
Podgorica
Petak, 4 Jula, 2025
spot_img

Jedan klub izbačen iz Evrope, je li Kristal Palas sljedeći

Irci su ostali bez mjeste u Evropi, da li će i Englezi – Drogeda junajted je izbačen iz Lige konferencije zbog Uefininih pravila o vlasništvu više klubova.

Podijeli:

Ova odluka izazvala je zabrinutost i u Kristal Pasalu, koji bi mogao da se suoči sa istim problemom, piše The Sun. Drogeda je u vlasništvu Trivela grupe, koja posjeduje i većinski udio u danskom Silkeborgu.

Kako se Silkeborg takođe plasirao u Ligu konferencije, Drogeda prema Uefinim pravilima ne može učestvovati u tom takmičenju. Zbog toga je Drogeda izbačena iz naredne sezone Lige konferencije, jer je Silkeborg sezonu završio na višem mjestu u nacionalnom prvenstvu. Čelnici kluba planiraju žalbu Sudu za sportsku arbitražu (CAS).

Slična prijetnja nadvila se i nad Kristal Palasom u Ligi Evrope. Najveći dioničar kluba Džon Tekstor ujedno je i većinski vlasnik Liona, koji se takođe kvalifikovao za Ligu Evrope ove sezone. Pošto je francuski klub završio na višoj poziciji u domaćem prvenstvu, dobio je prednost pred Palasom, koji je plasman izborio osvajanjem FA kupa.

Predstavnici Palasa već su održali sastanak sa čelnicima Uefom u Švajcarskoj, tvrdeći da Tekstor nema kontrolni uticaj u klubu sa “Selhurst Parka”. Odluku Uefe očekuju odgovor do kraja juna.

Podijeli:

Najnovije

spot_img
spot_img

Popularno

Povezane vijesti

spot_img
spot_img

Najnovije