Lokacija večerašnjeg dočeka biće – Terazije, od 19 časova. Od 19.30h planiran je prvi doček biciklista, a doček posljednje grupe pješaka, prema planu, dogodiće se između 21.45 i 22.45h.
Studenti iz svih djelova Srbije – između ostalog iz Kragujevca, Niša, Trstenika, Kraljeva, Užica, Kruševca, Vršca, Čačka, Ljiga pješke ili biciklima dolaze do Beograda.
19:56 U Zemun stigli i bajkeri
19:54 Studenti iz Kragujevca ostali bez prevoza do Beograda, BIA skinula tablice sa autobusa
Studenti koji su danas u 13 časova planirali da iz Kragujevca krenu autobusima za Beograd, ostali su bez prevoza, jer je, kako se navodi, BIA skinula tablice sa autobusa i tako vozačima privatnih autobusa, koji su željeli da voze studente, onemogućila da krenu, saznaje N1.
19:48 Pogledajte snimke i fotografije iz Zemuna
19:42 Biciklisti stigli u Beograd
Biciklisti su večeras nešto poslije 19.30 stigli na u centar Beograda gdje im je na Terazijama priređen doček.
Pojedini biciklisti parkirali su se na Trgu Republike, gdje je organizovan vatromet, podižu svoje bicikle i viču “Pumpaj”.
Građani i dalje u grupama preko Trga Republike idu ka Terazijama.
Saobraćajna policija u potpunosti je obustavila saobraćaj oko Trga Republike.
19:24 Vučić: Veći nam je problem ovo što se događa u BiH
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se večeras uoči sjutrašnjih protesta u Beogradu, a nakon što je dvadesetak minuta pričao o samim protestima, red je došao i na komentarisanje aktuelne političke krize u BiH.