Podrška Švedske, kako je naglasio u objavi na mreži X, daje dodatni podsticaj u ostvarivanju ambicioznog cilja – članstva u Evropskoj uniji do 2028. godine.
“Saglasili smo se da je važno da i Crna Gora i EU iskoriste trenutak i pruže konkretan impuls politici proširenja Unije. S tim u vezi, iskazao sam očekivanje da će Švedska podržati inicijativu da Crna Gora bude domaćin samita Evropske političke zajednice na proljeće naredne godine, kada obilježavamo dvije decenije od obnove nezavisnosti. Konstatovali smo i da Crna Gora i Švedska, kao NATO saveznice, zajedno doprinose evroatlantskoj stabilnosti, pružajući podršku miru u Ukrajini”, naglasio je Milatović.
Poručio je da se nastavlja dalji rad na snaženju bilateralne saradnje i intenziviranju političkog dijaloga u narednom periodu.