Kako saznaje Pobjeda, još nijesu dogovorena personalna rješenja za ta mjesta.
– O tome ćemo razgovarati na sjednici kluba kada se zakaže nastavak konstitutivne sjednice parlamenta – kazao je izvor Pobjede.
Parlament u prethodnom sazivu imao je dva potpredśednika – Branimira Gvozdenovića iz DPS-a i Gencija Nimanbegua iz Force. Opozicija nije kandidovala svog predstavnika, pa je treće mjesto bilo upražnjeno.
Skupština, prema članu 18 Poslovnika, ima više potpredśednika. Njihov broj, na prijedlog predśednika Skupštine, utvrđuje se prilikom njihovog izbora. Jedan potpredśednik bira se iz opozicije, na njihov prijedlog.
Najmanje deset poslanika može da predloži jednog ili više kandidata za potpredśednika Skupštine, ali najviše do broja koji se bira. Prijedlog se podnosi predśedniku Skupštine u pisanoj formi. Potpredśednik Skupštine bira se tajnim glasanjem, na način što poslanik zaokružuje redni broj ispred imena kandidata za koga glasa i to samo za onoliko kandidata koliko se bira potpredśednika iz parlamentarne većine, odnosno opozicije.
Administrativni odbor takođe se bira na konstitutivnoj śednici Skupštine. To nije učinjeno 23. septembra, kada je počela konstitutivna sjednica, jer nijesu bili formirani poslanički klubovi koji bi predložili kandidate za predśednika i članove tog tijela. Nastavak konstitutivne sjednice još nije zakazan, a u međuvremenu su formirani svi poslanički klubovi. U novom sazivu ima osam klubova – Demokratski front – NSD, DNP, PCG i RP, zatim DPS, PZP, SNP, „Crno na bijelo“, Demokrate-Demos – „Mir je naša nacija“, SDP – Albanska koalicija „Jednoglasno“ i Socijaldemokrate.