32.9 C
Podgorica
Petak, 13 Juna, 2025
spot_img

Radunović: Tokom prošle sedmice donešeno 38 zabrana gradnje, očekuje se još 10

Podijeli:

Ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, Slaven Radunović, zajedno sa državnom sekretarkom Marinom Izgarević Pavićević i v.d. generalnog direktora Direktorata za inspekcijski nadzor Dušanom Savićevićem, posjetio je Opštinu Žabljak.

– Tokom sastanka sa predsjednikom Opštine Radošem Žugićem i saradnicima, kao i sa članovima Savjeta za praćenje, donošenje i implementaciju PUP-a, ministar bio u prilici da se detaljno upozna sa problemima u Opštini iz domena nelegalne gradnje, inspekcijskog nadzora i prostorno planske dokumentacije – navodi se u saopštenju Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.

Radunović je, dodaje se, istakao da je upoznat sa problemima u sferi planiranja prostora i nelegalne gradnje na Žabljaku, zbog čega se upravo i odlučio da to bude njegova prva radna posjeta jednoj crnogorskoj opštini od kada je na čelu resora prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.

Dodao je da je tokom prošle sedmice donijeto 38 zabrana gradnje na teritoriji opštine Žabljak, a očekuje se još 10.

– Situacija sa divljom gradnjom, posebno na Žabljaku, je alarmantna i mora se hitno riješiti. Akcije kontrole će biti češće u svim crnogorskim opštinama -kazao je ministar.

Takođe, Radunović je prisutne upoznao sa novim satelitskim i periodičnim snimanjem Crne Gore, radi kontrole nelegalnih objekata, što će pomoći i opštinama u suzbijanju ovog problema.

Tokom sastanaka razgovarano je i o donošenju i implementaciji novih zakona – o prostornom planiranju, izgradnji i legalizaciji, koji se očekuju krajem ove i početkom prvog kvartala sljedeće godine, zaključeno je u saopštenju.

Izvor:Pobjeda
Podijeli:

Najnovije

spot_img
spot_img

Popularno

Povezane vijesti

spot_img
spot_img

Najnovije