Masovno partijsko i porodično zapošljavanje u Elektroprivredi Crne Gore se nastavlja. Državni organi ćute i ne reaguju. Nijemi su i nadležni minsitri, ali i partije vlasti, nekada veliki borci da se u Crnoj Gori zaustavi takvo ponašanje.
Dok su po dolasku na vlast svoje prethodnike hapsili zbog partijskog zapošljavanja, danas na sve ovo ćute i odobravaju ovakvo ponašanje.
Kompanija kojom rukovode, Milutin Đukanović (DF) koji je na čelu Odbora direktora i Nikola Rovčanin (Demokrate) izvršni direktora, ovih dana raspisuje na desetine oglasa za nova radna mjesta. Na društvenoj mreži Twitter se osim oglasa koje je raspisala EPCG, pojavila i informacija da je ova državna kompanija zakupila dva poslovna prostora kako “bi proširila kapacitete zbog novozaposlenih kadrova”.
Preko društvenih mreža građani pozivaju da na optužbe o masovnom zapošljavanju reaguje ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić, što on do sada nije učinio, uprkos čak i brojnim medijskim navodima o partijskom i rodbinskom zapošljavanju.
Kako je novembru prošle godine Pobjeda pisala, nove uprave Elektroprivrede (EPCG), Crnogorskog elektrodistributivnog sistema (CEDIS) i Rudnika uglja su, od aprila lani zaposlile 1.100 radnika po ugovoru o djelu. Prema saznanju naše redakcije, CEDIS je na ovaj način zaposlio 350 ljudi, isto toliko i Rudnik uglja, dok je EPCG koja je vlasnik te dvije kompanije, 400 lica.
Na mjesečnom nivou te tri kompanije bi za 1.100 honoraraca imale mjesečni trošak od 788.700 eura, odnosno 9,46 miliona godišnje.
CdM je u februaru pisao da na desetine radnika koji su bili angažovani po ugovoru o djelu ili preko Agencije dobijaju ugovor na mjesec dana u EPCG kako bi im nakon isteka tog roka bili dati ugovori na neodređeno vrijeme.
<<