12.9 C
Podgorica
Ponedjeljak, 17 Marta, 2025
spot_img

Granična policija uhapsila lice zbog falsifikovanja isprava

Podijeli:

Službenici Sektora granične policije su sprovodeći mjere i radnje iz svoje nadležnosti usmjerene na sprječavanje nezakonitog ulaska i boravka, na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica lišili slobode jedno lice zbog falsifikovanja isprava.

Policijski službenici su juče na Aerodromu Podgorica, prilikom granične kontrole putnika aviokompanije koja saobraća na liniji Podgorica – London, provjerom vjerodostojnosti putne isprave lica A.A.(50) iz Kuvajta, utvrdili odstupanja u odnosu na originalni pasoš Kuvajta u broju putne isprave, štamparskim grešakama i tehnici izrade u odnosu na originalni document, saopšteno je iz Uprave policije.

Kako se navodi u saopštenju, imenovani je policijskim službenicima saopštio da je navedenu putnu ispravu nabavio u Kuvajtu za novčani iznos od 6.000 eura koje je po dolasku u London trebao da plati, te da je lice bez državljanstva.

Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici po čijem je nalogu A.A. lišen slobode i protiv njega je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo falsifikovanje isprave, rekli su u obraćanju.

On će danas biti priveden Osnovnom državnom tužilaštvu na dalje postupanje.

U toku su dalje provjere putem NCB Interpol-a Podgorica radi utvrđivanja identiteta lica, ističu iz Uprave policije.

Podijeli:

Najnovije

spot_img
spot_img
spot_img

Popularno

Povezane vijesti

spot_img
spot_img
spot_img

Najnovije