Podgorica
Utorak, 16 Aprila, 2024
spot_img

Ajkule se mučile sa Japanom, protiv Španije za plasman u borbu za medalje

Cilj postavljen pred odlazak u Budimpeštu je postavljen – crnogorski vaterpolisti plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, gdje ih čeka Španija.

Težak je put bio do današnjeg trijumfa nad Japanom rezultatom 10:9, iako početak nije tako nagovještavao.

“Ajkule” su dobile prvu četvrtinu 4:1, ali su se probudili momci iz Azije i iskoristili naše defanzivne propuste za preokret 6:5 u drugom periodu.

Japan je u trećem periodu uglavnom vodio, a propustio je šansu da ode na plus dva, kada je fantastični Dejan Lazović, danas jedan od najboljih u našem sastavu, uspio da odbrani zicer.

Potom je izjednačio Perković na 8:8, što je bio uvod u potpun preokret.

U posljednjoj četvrtini su poentirali Đurđić i Petković i tada se mogao naslutiti pobjednik.

Tri pogotka dao je Perković, a dva Matković. Fenomenalni Dejan Lazović upisao je 20 uspješnih intervencija.

Protiv Španije će naš tim igrati u srijedu.