Podgorica
Subota, 20 Aprila, 2024
spot_img

Odlično izdanje i minimalan poraz od favorizovane Francuske

Crna Gora je porazom počela šesti nastup na prvenstvima Evrope, iako je malo nedostajalo da napravi iznenađenje u duelu protiv aktuelnog šampiona Starog kontinenta.

Francuska je slavila minimalnu pobjedu (24:23), nakon što su „lavice“ imale prednost na poluvremenu (13:12) i vodile u većem dijelu meča, tačnije sve do 52. minuta kada su favorizovane protivnice prvi put povele (21:20).

Bobana Klikovac je 13 sekundi prije kraja smanjila na 23:24, ali nije bilo vremena da se napravi čudo i dođe makar do remija koji je vjerovatno bio i pravedan rezultat poslije svega što je viđeno u Herningu.

Odlično izdanje u duelu protiv jedne od najboljih selekcija na planeti, ipak, uliva samopouzdanje pred duele protiv Danske i Slovenije.

Jovanka Radičević i Majda Mehmedović bile su najefikasnije sa po pet golova, dok su po tri upisale Đurđina Jauković, Ema Ramusović i Jelena Despotović.

Danska je naredni protivnik, duel se igra u nedjelju u 20 sati i 30 minuta.

„Lavice“ su duel otvorile golovima Jauković i Radičević, ali se Francuska vratila preko Zadi i Nijakate (2:2) u 8. minutu.

Mehmedović je donijela novu prednost, a prvi put „plus dva“ bilo je u 13. minutu kada je Ramusović pogodila za 5:3.

Najbolji period igre u prvom poluvremenu viđen je u periodu od 16. do 20. minuta, kada su naše djevojke postigle četiri vezana gola (Jauković, Radičević, Grbić i Mehmedović) za rekordnu prednost (9:4).

Aktuelne šampionke Evrope su ipak, nakon serije 5:1, koju je zaključila Edviž prišle na samo gol zaostatka (10:9) u 26. minutu.

Izjednačenje Francuskinjama u posljednjem minutu prvog dijela donijela je Dembele-Pavlović, ali se Despotović pobrinula pobrinula za minimalno vođstvo (12:11) na velikom odmoru.

Nakon izjednačenja na startu drugog poluvremena, uslijedila su tri vezana gola naše reprezentacije (Radičević, Mehmedović i ponovo Radičević) za vođstvo (15:12) u 35. minutu.

Istu prednost, „lavice“ su imale i u 38. minutu kada je Mehmedović zatresla mrežu protivnica za 16:13, a prednost su održavale do 49. minuta (20:18).

Francuska je ipak, nakon serije od tri vezana gola koju je zaključila Kujate prvi put došla do vođstva (21:20) u 52. minutu.

I kada je šampion Evrope došao do dva gola prednosti, Radičević i saigračice se nijesu predavale, Bobana Klikovac je 10-ak sekundi prije kraja smanjila zaostatak na samo gol, ali nije bilo vremena da se napravi čudo u Herningu.

FRANCUSKA – CRNA GORA 24:23 (11:12)

Herning – „Jiske bank boksen”. Sudije: M. Sa i V. Sa (Portugal). Sedmerci: Francuska 5 (3), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Francuska 2, Crna Gora 12 minuta.

Francuska: Lejno (pet odbrana), Darlo (šest odbrana), Nokandi 1, Koatanea 1, Valentini 3, Lasurs, Zadi 2 (1), Kujate 3, Nijakate 3, Dembele-Pavlović 1, Sersijen-Ugolan 2, Flip 3, Edviž 2, Fopa, Nze Minko 1, Lakrabe 2 (2).

Crna Gora: Babović, Nenezić, Batinović (četiri odbrane), Radičević 5 (2), Jauković 3, Pletikosić, Mugoša 1, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 5, Despotović 3, Grbić 2, Vukčević.