Petak, 29 Marta, 2024
spot_img

Neuništivi Nadal dobio bitku protiv Đokovića

Rafael Nadal prošao je u polufinale Rolan Garosa nakon još jednog nezaboravnog dvoboja sa velikim rivalom Novakom Đokovićem.

13-struki osvajač prestižnog turnira u Parizu slavio je rezultatom 6:2, 4:6, 6:2 i 7:6 (7:4).

Uvodna dionica protekla je u znaku Nadala. Španac je dva puta oduzeo servis rivalu i bez problema poveo sa 1-0.

Imao je Nadal 3:0 u drugom setu, ponovo prednost od dva brejka, ali tek onda je krenulo buđenje srpskog tenisera.

Nanizao je Novak četiri gema, Nadal uz blage probleme stigao do 4:4, da bi onda branilac titule vezao dva gema i stigao do 1-1 u setovima. Drugi set trajao je čak 83 minuta.

Djelovalo je da je Đoković u potpunosti našao ritam, ali treći set imao je gotovo identičan scenario kao prvi – Novak je imao mnogo neiznuđenih grešaka, pa je Nadal lako poveo sa 2-1.

Set broj četiri imao je vrlo uzbudljiv tok. Prošlogodišnji šampion ekspresno je stigao do 3:0, kod 5:3 servirao za izjednačenje u meču, ali je Nadal još jednom demonstrirao sjajnu borbenost i uspio da kroz taj-brejk dođe do trijumfa i 15. plasmana u polufinale Rolan Garosa.

Bik sa Majorke je smanjio na 30:29 u međusobnim duelima protiv Đokovića i došao veoma blizu osvajanja 22. Gren slem titule.

Rival “kralja šljake” u polufinalu biće treći igrač planete Aleksander Zverev koji je sa 3-1 u setovima nadigrao Karlosa Alkarasa.