Podgorica
Petak, 29 Marta, 2024
spot_img

Crna Gora bez glavne runde: Simić nije mogao sam protiv Bjelorusa

Nebojša Simić je za 48 minuta na terenu upisao 15 odbrana, od čega jedan sedmerac, ali nije mogao sam – Crna Gora je ubjedljivo poražena od Bjelorusije (36:27) u posljednjem kolu grupe A i ostala bez plasmana u glavnu rundu Evropskog prvenstva za rukometaše.

Sjajni golman iz Bara ostao je bez podrške saigrača, koji su potpuno stali poslije vođstva od 6:4 u 10. minutu.

,,Lavovi“ su imali dva napada da odu na tri pogotka razlike, nijesu ih iskoristili, a kazna Bjelorusa bila je surova – reprezentacije bivše sovjetske republike napravila je seriju 7:1 i situaciju totalno okrenula u svoju korist.

Bjelorusi su pogađali iz brzog centra, kontri, sa krila – bili su prebrzi za ,,lavove“, koji su u prvom poluvremenu primili čak 17 pogodaka, četiri manje nego u cijelom meču sa Srbijom, u kojem su upisali prvu pobjedu na evropskim prvenstvima.

Nadali su se novom iskoraku, ali su danas odigrali ispod nivoa i umjesto selidbe u Beč, sjutra će se vratiti u Crnu Goru.