“Ajkule” razbile Njemačku

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su drugo mjesto u grupi A na Evropskom prvenstvu. “Ajkule” su u posljednjem kolu bile bolje od Njemačke 10:3 pa će imati lakši put do četvrtfinala, rival u osmini biće selekcija Turske u ponedjeljak. Grupu smo završili još sa trijumfom nad Slovačkom 15:4 i porazom od Hrvatske 11:10. Ukoliko savladamo Tursku ispunićemo glavni cilj a to je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Prvu četvrtinu riješili smo u našu korist 2:1, odlična odbrana u tom periodu igre, Njemci gol postigle tek na 47 sekundi do kraja. Odlična odbrana i u nastavku, tri uzastopna gola za vođstvo od 5:1.

Odbrana je bila na vrhuncu i u trećoj četvrtini, primili smo samo jedan a postigli tri, pa smo pred posljednjih osam minuta imali šest golova prednosti, 8:2. Rutinski odrađena posljednja dionica, šansu je dobio i Tešanović, ubjedljiva pobjeda “ajkula”, slijedi meč sa Turskom pa četvrtfinale sa Italijom.

Utakmica Crna Gora – Turska igra se u ponedjeljak od 14 sati i 30 minuta.

CRNA GORA – NJEMAČKA 10:3 (2:1, 3:0, 3:1, 2:1)

Sudije: Kolombo (Italija), Švarc (Izrael)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan, Radović 2, Petković 1, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić 1, Ivović 2, Spaić 2, Drašković 2, Pješivac, Tešanović.

NJEMAČKA: Šenkel, Rajbel 1, Van Der Boš, Real, Šulc, Jingling, Streleckij, Gilen 1, Štam, Ćuk, Restović, Ajdner, Gec.

RASPORED:

Ukrštanja u osmini finala: Crna Gora-Turska, Njemačka-2C, Rusija-Gruzija, 3B-Grčka.

Četvrtfinala: Hrvatska – 3B/Grčka, 1B – Njemačka/2C, 1C – Rusija/Gruzija, Italija – Crna Gora/Turska.

Grupa A: Hrvatska 9, Crna Gora 6, Njemačka 3, Slovačka 0

1.kolo: Slovačka – Crna Gora 4:15, Njemačka – Hrvatska 9:17

2.kolo: Njemačka – Slovačka 8:5, Crna Gora – Hrvatska 10:11.

3.kolo: Crna Gora – Njemačka 10:3, Hrvatska – Slovačka 16:4.

Grupa B: Srbija 6, Rusija 3, Rumunija 3, Holandija 3.

1. kolo: Srbija – Rusija 13:9, Rumunija – Holandija 8:9.

2. kolo: Rumunija – Srbija 7:15, Rusija – Holandija 15:9.

3. kolo: Srbija – Holandija, Rumunija – Rusija 11:10.

Grupa C: Španija 7, Mađarska 4, Turska 3, Malta 0.

1. kolo: Malta – Španija 7:23, Turska – Mađarska 5:19

2. kolo: Malta – Turska 10:13, Mađarska – Španija 11:11.

3. kolo: Španija – Turska 24:7, Mađarska – Malta

Grupa D: Italija 9, Grčka 6, Gruzija 3, Francuska 0.

1. kolo: Italija – Grčka 10:6, Francuska – Gruzija 7:9

2. kolo: Grčka – Gruzija 17:10, Francuska – Italija 7:10

3. kolo: Francuska – Grčka 10:12, Italija – Gruzija 18:6.

izvor: antenaM